Misja gospodarcza do Niemiec dla przedsiębiorców z branży stalowo-maszynowej zakończona!

Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o. o wraz z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz miast-partnerów projektu: Bydgoszczy, Torunia oraz Grudziądza wzięło udział w spotkaniach biznesowych połączonych z udziałem w targach branżowych w Lipsku. Misja odbyła się w dniach 24-26 lutego br.

W ramach wyjazdu, pracownik Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o. o uczestniczył w spotkaniach bilateralnych z firmami niemieckimi dobranymi według profili działalności i zapotrzebowania na konkretne produkty/usługi, a także zwiedził Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji „INTEC” oraz Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie „Z – Die Zuliefermesse”. Dodatkowo, uczestniczył w seminarium „Polski eksporter na niemieckim rynku – co robić, czego unikać”. Na zakończenie misji gospodarczej,nasz pracownik został zaproszony do firmy KRW (Kugel- ung Rollenlagerwerk Leipzig GmbH), zajmującej się produkcją łożysk, gdzie miał możliwość obejrzenia całego procesu produkcji jej wyrobów.

Podczas misji, przedstawiciel FTO, Damian Muszytowski miał możliwość spotkania i krótkiej rozmowy z burmistrzem miasta Lipska, p. Burkhard Jung, oraz p. Tilo Sinner, przedstawcielem VDMA organizacji zrzeszającej przedsiębiorstwa. Został także zaproszony na kolację przez przedstawiciela „Invest in Leipzig” p. Sven Noack.

Misja gospodarcza odbyła się przy współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK) i aktywnym udziale Radcy Ambasady RP Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji, pani Katarzyny Rzeźniczek.

Misja gospodarcza została sfinansowana w ramach projektu „Promocja gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego poprzez zagraniczne misje gospodarcze oraz udział w targach o charakterze międzynarodowym poza granicami kraju” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013.